Rohto Research Village Kyoto

Kunio Yamada, Chairman & CEO (Right)  
Masashi Sugimoto, President and Chief Operating Officer (Left)

Rohto Pharmaceutical

Krople Rohto Dry Aid są produkowane w Japonii przez firmę Rohto Pharmaceutical – markę nr 1 na świecie w dziedzinie pielęgnacji oczu.

Mamy ponad 100 letnie doświadczenie w produkcji i sprzedaży kropli do oczu. Międzynarodowa firma badawcza Euromonitor International w badaniu przeprowadzonym w roku 2020 stwierdziła, że Rohto Pharmaceutical jest największym na świecie producentem kropli do oczu pod względem wartości sprzedaży.

Rohto Pharmaceutical produkuje krople do oczu od 1909 roku i jest obecnie liderem sprzedaży i innowacyjności na japońskim rynku.

Wzrok to narząd, który dostarcza nam najwięcej informacji o naszym otoczeniu, a kondycja oczu wpływa na nasze samopoczucie. Naszą misją jest poprawa kondycji oczu u pacjentów na całym świecie.

Nasze krople produkujemy zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości, w wysoce zautomatyzowanych i zrobotyzowanych warunkach aseptycznych, z zastosowaniem specjalistycznych procesów, zapewniających czystość i jakość kropli.

W Japonii, Rohto Pharmaceutical posiada 2 zakłady produkcyjne, zlokalizowane w Osace i Kyoto oraz 10 zakładów produkcyjnych poza Japonią, znajdujących się w USA, Brazylii, Chinach, Wietnamie, Hong-Kongu, Indonezji, Tajlandii, Australii, Wielkiej Brytanii oraz Polsce.

W roku 2019 Rohto zostało również wpisane do „Księgi rekordów Guinessa” jako największa firma w sektorze produktów do pielęgnacji oczu dostępnych bez recepty pod względem wartości sprzedaży. Rohto Pharmaceutical eksportuje krople do oczu do Azji, obu Ameryk, do Afryki i do Europy.

Od czasu wprowadzenia na rynek w 1899 roku pierwszego leku-Ikatsu, Rohto Pharmaceutical, oferuje szeroki wybór leków OTC (leki bez recepty) jak również kosmetyki do pielęgnacji twarzy, balsamy, kremy, płyny do mycia twarzy, które produkuje nieustannie odpowiadając na potrzeby naszych klientów.

Rohto Pharmaceutical  jest obecnie  właścicielem wielu znanych marek, m.in. Hada Labo, OXY, Acnelogy, Rohto Eye Drops, Mentholatum, Lipice i Sunplay.

W kategorii pielęgnacji oczu sprzedaż naszych kropli do oczu OTC stanowi ponad 40% rynku japońskiego.

Tytuł światowego lidera motywuje nas do nieustannego rozwoju.